Lyžovanie Sölden, Rakúsko

Do lyžiarskeho skvostu Söldenu / Ötztalu sa vyplatí pricestovať si trošku až na juh Tirolska. Stredisko získalo veľa ocenení ako najlepšie miesto na lyžovanie a k ďalším zimným radovánkam v Európe. Je to tiež prvý skiareál v Rakúsku s tromi vzájomne prepojenými trojtisícovými vrcholkami – maximálna istota snehu.

Sölden

Oblasť Sölden / Ötztal je absolútnou špičkou rakúskeho lyžovania. Vďaka značnej nadmorskej výške najvyššie položených zjazdoviek na ľadovcoch Rettenbach a Tiefenbach okolo 2 700 až 3 200 m n. m. sú istota a kvalita snehu zaručené.

Najvyššia kvalita zjazdoviek

Celkom 60 vrcholkov v oblasti dosahuje výšku cez 3 000 m n. m. Na streche Rakúska vás čaká skoro 150 kilometrov tratí, z ktorých si vyberú skutoční majstri lyží aj rodiny s deťmi. Sölden sa môže rovnať lyžiarskemu luxusu Kitzbühelu a ďalších slávnych stredísk.

Špecialitou infraštruktúry je desaťmiestna gondola na Giggijoch o luxusnej prepravnej kapacite 4 500 lyžiarov za hodinu. Najdlhšia zjazdovka zo Schwarze Schneid až k údolnej stanici patrí s dĺžkou 12,8 kilometra a prevýšením 1 880 metrov k najdlhším v Rakúsku.

Milovníci klasického lyžovania môžu využiť upravené stopy vo všetkých častiach lyžiarskej oblasti. Okruhy sú kratšie, ale precízne preparované. Známe okruhy: Vent Ebenle, Obergurgl Ortsloipe, Hochgurgl Pill / Angern, Sölden-Rechenau-Kaisers a Zwieselstein-Bodenegg.

Cesta do strediska

Za skvelým lyžovaním absolvujete cestu na juh Tirolska, takže počítajte s dlhšou cestou cez Innsbruck a následne z Ötztalu ešte 36 kilometrov po klasickej horskej údolnej ceste. Z Bratislavy trvá cesta necelých sedem hodín.

výhody
  • celoeurópsky oceňované stredisko
  • skvelé terény, dvojica ľadovcov
  • vysoká nadmorská výška oblasti
nevýhody
  • vyššie ceny kvôli prestíži
  • veľký záujem, dopravné komplikácie
  • menší výber apartmánov
Užitočné informácie pre sezónu 2024

Zjazdovky

70 km45 km29 km
Celková dĺžka: 144 km
Celk. prevýšenie: 2 090 m
Zasnežovaných: 80 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

9
16
8
Najvyšší bod lanovky: 3 440 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 350 m n. m.
Celková kapacita: 70 000 osôb / h

Lyžovanie Tirolsko

Tirolsko je srdcom rakúskych Álp. Najslávnejšie, najmodernejšie a najluxusnejšie strediská našich susedov sú doma práve v Tyrolsku. Lyžiarii z našej krajiny najčastejšie vyhľadávajú rezorty Kitzbühel / Kirchberg, Pitztal, Stubai a Zillertal. Medzi ďalšie slávne tyrolské raje zimných radovánok patrí Brixental, Hintertux, Sölden, Serfaus Fiss Ladis, St. Anton am Arlberg a Kals – Matrei.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny